top of page
 • Zdjęcie autoraAdam Czajkowski

Główny Szlak Puszczy Kampinoskiej - 25 marca 2023

Zaktualizowano: 19 mar 2023

Szczegółowe informacje dla Uczestników.

Zapoznaj się w kilka minut.

Przebieg wydarzenia

25 marca spotykamy się o godzinie 9.00 w Dziekanowie Leśnym na Parkingu Leśnym KPN. Bardzo prosimy o punktualność. Lepiej być kilka minut wcześniej.
Na miejscu będzie czekał podstawiony przez organizatora transport, który przerzuci wszystkich do Brochowa, na start. Auta uczestników pozostają na parkingu w Dziekanowie, gdzie skończymy bieg. Szacujemy, że przejazd do Brochowa potrwa około godziny. W tym czasie będziemy mieli okazję poznać się i pogadać o swojej strategii pokonania trasy :)


W Brochowie ostatnie dopięcie sznurowadeł i startujemy.

Support będzie czekał na Was na kolejnych punktach odżywczych:


GÓRKI Sosna Powstańców na 27 km

ROZTOKA przy wiatach 37 km

PALMIRY Muzeum 48 km


Punkty będą aktywne do czasu przybycia na nie ostatniego zawodnika. Support tak zorganizował pracę, abyśmy mogli poczekać na każdego, nawet w przypadku wolniejszego tempa. Punkty są niezależne od siebie. Są one rozłożone regularnie i jak na trasę 56 km jest ich sporo. Chcieliśmy zapewnić w ten sposób wsparcie oraz bezpieczeństwo.


Na punktach możecie uzupełnić płyny, posilić się, zostawić lub odebrać część wyposażenia. Będziemy wyposażeni w apteczki, ładowarki, a przede wszystkim posiłki i napoje. Weźcie ze sobą picie i jedzenie tylko na pierwszą część biegu (27km). Chyba, że wolicie mieć swoje zaopatrzenie.


Jeśli chodzi o jedzenie, na punktach możecie spodziewać się owoców, musów, bułek, żelków, orzechów, migdałów. Drugi punkt będzie oferował ciepły posiłek. Z napojów serwujemy wodę, izo, elektrolity, colę oraz kawę i herbę. Możecie liczyć na zrozumienie, poczucie humoru, a w razie potrzeby również motywacyjną gadkę :)


Wyposażenie

Wymagamy bezwzględnie wgranego tracka! W razie pytań - skontaktuj się z nami.
Każdy uczestnik powinien mieć naładowany telefon.

Min. 0,5l pojemnik na wodę Własny kubek do picia.


Przepak

Jeśli zaplanujecie zmiany odzieży czy wyposażenia na trasie - przed startem możecie zostawić u nas worek z przepakiem. Będzie czekał na Was na wskazanym punkcie. Kije na tej trasie słabo się przydają, ale możecie je zostawić u nas i zabrać na którymś z punktów, jeśli zapragniecie.


Trasa

Kilka słów dotyczących trasy - piszemy je głównie ze względu na przyjezdnych. Wielu uczestników ma dobrze zbiegany Kampinos i te sprawy mogą być dla Was oczywiste.


Główny Szlak Puszczy Kampinoskiej wiedzie równoleżnikowo przez cały Kampinoski Park Narodowy. Bardzo dużo magicznego lasu z fragmentami starodrzewu, zwłaszcza w dwóch największych ośrodkach ochrony ścisłej "Krzywa Góra" i "Sieraków".Na starcie dostaniecie mapkę, która ułatwi Wam rozpoznanie różnych odcinków trasy.


Szlak rozpoczyna bieg w Brochowie przy kościele, a jego pierwsze kilometry biegną przez nieduże miejscowości, Janów, Tułowice - okoliczny park na wzniesieniu oraz odcinek asfaltowy, na którym jest spory ruch samochodowy. Ta część szlaku jest słabiej oznakowana. Prosimy o czujność i zachowanie szczególnej ostrożności na drodze asfaltowej.


Główne szlaki mają taki urok, że zahaczają o miejscowości, odcinki asfaltowe - ma to swoje plusy i minusy. Jednak chcąc biegać takie wyzwania warto się z tym po prostu oswoić :)


Następnie szlak skręca w prawo do lasu i od tego czasu otwiera się przed Wami niesamowity urok puszczy. Znaki pojawiają się co kawałek, są nowe, bardzo dobrze widoczne.


Ponieważ całość trasy przebiega znakowanym szlakiem czerwonym, nie wieszaliśmy dodatkowych taśm.


Większość szlaku przebiega leśnymi ścieżkami i duktami, niewielka część (4%) asfaltem. Odcinek asfaltowy jest na początku, następnie w miejscowości Górki przed pierwszym punktem odżywczym. W Roztoce przed drugim punktem jedynie przekraczamy ruchliwą drogę asfaltową. W Palmirach przy Muzeum - trzeci punkt - mamy krótki odcinek kocich łbów.


Ważniejsze elementy przyrodnicze na szlaku. Podajemy te informacje, ponieważ będziecie mijać tablice informacyjne, co ułatwi Wam nawigację na szlaku i poczucie wyjątkowości tych miejsc. Zostały one naniesione na mapkę, którą otrzymacie na starcie:

 • ośrodek ochrony ścisłej "Czapliniec"- sosny szacowane na 190 lat

 • "Krzywa Góra" - największe sanktuarium przyrodnicze KPN

 • Dąb Kobendzy - wiek ok 400 lat

 • Demboskie Góry - skrzyżowania ze szlakiem żółtym i niebieskim

 • Posada Cisowe - tu rozpoczną się łąki, a następnie asfalt

 • Sosna Powstańców (punkt odżywczy)

 • Zamczysko - ruiny grodziska średniowiecznego

 • "Karpaty" - odcinek świetnych podbiegów

 • Roztoka (punkt odżywczy)

 • Wiersze - cmentarz partyzancki - skrzyżowania szlaków

 • Karczmisko - uroczysko i węzeł szlaków

 • Ćwikowa Góra - elegancki podbieg

 • Palmiry - Muzeum Pamięci Narodowej (punkt odżywczy)

 • Mogilny Mostek - skręcasz w prawo

 • uroczysko Młynisko i Szczukówek - łosie często kręcą się tutaj po szlaku

 • Dziekanów Leśny


Wyniki

Nasz bieg został zgłoszony do ITRA.

Po ukończeniu biegu wyniki zostaną wprowadzone przez organizatora na stronę.
Zgłosiliśmy bieg również w Enduhub.

Możecie zaplanować i następnie rozliczyć swój wynik.
Każdy finisher otrzymuje certyfikat ukończenia GSPK. Jeśli ktoś zbiera, zachowajcie. Wkrótce będziemy organizować biegi na innych Głównych Szlakach.

Na miejscu już dowiecie się o zasadach pomiaru czasu.


Support

Przy organizacji i obsłudze biegu pracuje koleżeńskie grono biegaczy Black Hat Team. Ekipa ta będzie pracować na punktach, ale również wspierać Was na trasie. Cały Support oraz Uczestników zapraszamy wieczorem na godz. 20.00 do Klubokawiarni Regeneracja - jeśli oczywiście będziecie mieli siły i czas. Inicjatywa ta ma przyspieszyć naszą regenerację po biegu.
Więcej powiedzieć nie możemy!

Podczas biegu czeka na Was kilka przyjemnych niespodzianek.


Do zobaczenia punktualnie o 9.00 w sobotę.


Jeśli macie jakiekolwiek pytania piszcie.
Do zobaczenia!
116 wyświetleń1 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

1 comentario


Maciej Tumulec
Maciej Tumulec
21 mar 2023

Dzięki za super info! Can't wait!

Me gusta
bottom of page