top of page

sob., 24 cze

|

Rybotycze

ULTRA TURNICKI - BLACK HAT RUN

Najdłuższy dzień w roku to dobry czas na ultra bieganie. Najkrótsza noc to dobry czas na wyjątkowe spotkanie. Miejsce, które wybraliśmy hipnotyzuje swoją siłą i historią. Dołącz do Biegu trasą niezwykłej przyrody! Dołącz do Wianków nad najczystszą rzeką Wiar! Letnie Przesilenie.

Rejestracja jest już zamknięta
Zobacz inne wydarzenia
ULTRA TURNICKI - BLACK HAT RUN
ULTRA TURNICKI - BLACK HAT RUN

Czas i lokalizacja

24 cze 2023, 08:00 – 25 cze 2023, 13:00

Rybotycze, 37-742 Rybotycze, Polska

O wydarzeniu

Zapraszamy na niezwykłe wydarzenie, wykraczające daleko poza sportowe ramy. W sobotę 24 czerwca będziemy gościć na Wiankach w Turnickim. Nasz Bieg, oparty na dwóch trasach - 17 i 48 km, jest częścią spotkania z przyrodą i kulturą Pogórza Przemyskiego i Gór Słonnych. Po ukończeniu trasy dołączymy do obchodów Wianków nad rzeką Wiar, aby wspólnie świętować letnie przesilenie. 

Miejsce

Obszar Pogórza Przemyskiego czasem mylony z Bieszczadami rozciąga się od Ustrzyk na północ, aż po Przemyśl. Łagodniejszy klimat terenów położonych nieco niżej niż  Bieszczady, pozwolił na wyjątkowy rozwój przyrody. To miejsce, w którym przyrodnicy naliczyli obecnie 6468 pomnikowych drzew. Obszar Natura 2000. Potężny matecznik rzadkich i chronionych gatunków ssaków i ptaków. Potega przyrody oraz niezwykła historia tych miejsc sprawiają, że jest to jednen z najpiękniejszych krajobrazowo zakątków Polski. Wiele lat temu rozpoczęły się starania o utworzenie w tym miejscu Turnickiego Parku Narodowego. Nasze wydarzenie odbędzie się dokładnie w ośrodku Nad Potokiem, w Rybotyczach.

Trasy

Wspólnie z przemyskim Przewodnikiem PTTK Kamilem Zarańskim przygotowaliśmy trasy biegowe umożliwiające poznanie tego, co najlepsze w Turnickim. Obie trasy są pętlami i startują z bramy Wianków w kierunku historycznej Borysławki - to potok będący dopływem Wiaru, ale również wygasła osada, która pozostawiła w dolinie ślady po Cerkwii. Nasza trasa wyprowadza podbiegiem na Dział. Następnie trasa 17 km biegnie w całości Szlakiem Przyjaźni, uzyskując łączny podbieg 400m. 

Trasa 48km wiedzie natomiast na Suchy Obycz (617m n.p.m.) - najwyższe wzniesienie obszaru - a następnie wyprowadza na niesamowicie widokowe tereny przez Żytne (503m) i dociera do Kalwarii Pacławskiej, gdzie na 22 km będziemy mieć pierwszy punkt odżywczy. Następnie ruszymy do Huwnik i stokami Huwnickiej (451m), przez mocne krajobrazowo obszary na północ po Dolny Młyn. Drugi punkt odżywczy Brylińce (37 km) i stamtąd zdobywając Kopystankę i nasycając oczy widokami wrócić do Rybotycz nad Wiar. Łączny up na trasie to 1250m. 

Zakwaterowanie

Ze względu na start trasy 48km o godz. 9.00 rekomendujemy przyjazd dzień wcześniej i pozostanie do niedzieli. Ośrodek Nad Potokiem został przeznaczony na bazę organizacyjną Wianków, dlatego nie posiada już wolnych miejsc. Proponujemy skorzystać z Bazy Noclegowej w okolicy. Noclegi są w atrakcyjnych cenach i w ciekawych miejscach. 

Brak opłaty

Rejestracja na bieg jest bezpłatna. Bieg finansowany jest ze środków Black Hat Ultra. Zachęcamy serdecznie do Patronatu lub, jeśli pojawi się taka możliwość i chęć wsparcia Fundacji Black Hat Pro - PKOBP 79 1020 4900 0000 8302 3535 1640.

Można jeszcze dołączyć do wolontariatu i zespołu organizacyjnego. W razie pytań prosimy korzystać z zakładki Kontakt. 

Harmonogram


  • 30 minut

    Zbiórka dla trasy 48 km

    Ośrodek Nad Potokiem

  • 6 godzin 30 minut

    Start trasy 48 km

    Brama Wianków Nad Potokiem
Jeszcze 3 dostępnych elementów

Udostępnij to wydarzenie

Lokalizacja
bottom of page