top of page

sob., 25 mar

|

Dziekanów Leśny

GŁÓWNY SZLAK PUSZCZY KAMPINOSKIEJ 56 KM

Zapraszamy do wspólnego pokonania Głównego Szlaku Puszczy Kampinoskiej z zachodu na wschód. Szlak liczy 55,8 km i jest oznaczony kolorem czerwonym. Na trasie będą do dyspozycji 3 punkty odżywcze: Górki (27 km) i Roztoka (37 km) i Muzeum Palmiry (49 km). Czeka nas niesamowita przygoda.

Rejestracja jest zamknięta
Zobacz inne wydarzenia
GŁÓWNY SZLAK PUSZCZY KAMPINOSKIEJ 56 KM
GŁÓWNY SZLAK PUSZCZY KAMPINOSKIEJ 56 KM

Czas i lokalizacja

25 mar 2023, 09:00 – 17:00

Dziekanów Leśny, Marii Konopnickiej, 05-092 Dziekanów Leśny, Polska

O wydarzeniu

Główny Szlak Puszczy Kampinoskiej (GSPK) to osiągnięcie, które warto mieć na koncie, szczególnie jeśli mieszka się w Warszawie. Nasze spotkanie z tym wyzwaniem będzie miało dwojaki charakter. Niektórzy będą chcieli zmierzyć się z czasem, a inni - z trasą, według powiedzenia, że "każdy ma swoje ultra". 

GSPK, to 56 km, które według FKT najszybciej przebyli Paweł Filipek i Bartosz Szczepkowski - ich czas to 4:32:22 (średnie tempo 4:46). Wśród Pań na pierwszym miejscu figuruje Tamara Mieloch z czasem 5:22:39 czyli średnim tempem 5:39. 

Opis trasy: Jeśli chodzi o nawierzchnię tylko 4% GSPK to asfalt. Reszta to leśny przełaj bez specjalnych komplkacji technicznych. Kampinos to największe w Europie wydmy śródlądowe, poprzedzielane niskimi torfowiskami, więc w tym obszarze jest wiele piaszczystych i błotnych miejsc. Jednak spora część trasy wiedzie wiekowymi duktami leśnymi, a Puszcza jest na tyle wysuszona, że błota tutaj dużo nie znajdziecie, jedynie trochę korzeni. 

Z punktu widzenia przyrodniczego ta trasa to pięć przepięknych rezerwatów (ośrodków ochrony ścisłej), z których największy i najstarszy to bagnisty Cichowąż, który okrążymy od północnego zachodu wydmami o charakterystycznym białym piasku. 

Punkty odżywcze będą wyposażone w jedzenie i napoje, w tym również ciepłe napoje. W tej chwili mamy wiele osób chętnych do supportu, w tym także do pomocy bezpośrednio na trasie, więc biegacze będą otoczeni profesjonalnym wsparciem. Podczas rejestracji podajemy deklarowane tempo biegu - poczekamy na każdego biegacza. 

Ze względu na koszty transportu do miejsca startu oraz wyposażenie punktów, przewidzieliśmy składkę w wysokości 60zł od uczestnika. Zapraszamy!

Harmonogram


  • 1 godzina

    Zbiórka w Dziekanowie Leśnym i przejazd do Brochowa na start


  • 7 godzin

    Start biegu

Jeszcze 4 dostępnych elementów

Udostępnij to wydarzenie

Lokalizacja
bottom of page